LOGO

Aliance Masérů Zdravotnických ČR z.s.

Jak vybrat kvalitního maséra?

Chcete-li se stát řádným členem naší aliance a využívat tak všech výhod, které aliance nabízí, stačí se registrovat a uhradit roční členský příspěvek. Více informací naleznete zde.

Jste-li již členem aliance, nejprve se přihlašte.


Velmi často jsme tázáni z řad veřejnosti, jak poznat kvalitního maséra… Nabídek je spousta, od akcí na slevových portálech, kde se s cenou dostanete na krásných 200 Kč za masáž až po špičky v oboru, které se nebojí si říct o dvě, tři tisícovky za terapii. Jak ale poznat, co je pro mě to pravé?

Je důležité si ujasnit co chci: Chci pohladit? Vypnout v pěkném prostředí? Nebo chci jen preventivně protáhnout svaly? Mám zdravotní problém a potřebuji pomoci?

Pokud se chcete po práci zrelaxovat a nechat se pohladit, doporučujeme využít akce na slevových portálech a řídit se recenzemi daného místa. Masáž Vám bude provádět masér sportovní, který absolvoval rekvalifikační kurz sportovní masáže v rozsahu 150 vyučovacích hodin a jeho výstupním dokladem je certifikát Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Masáž může provádět pouze na zdravých klientech. Nejčastěji se sportovní maséři dovzdělávají nástavbami typu jogurtové, medové, čokoládové masáže apod. Doporučujeme využít plně i služeb wellnes, které bývají na tyto akce navázány – vířivé vany, sauna, bazén atd. Řiďte se svým pocitem – sedí mi masér? Líbí se mi prostředí? Technika masáže? A také samotné preparáty… Tam, kde Vás budou ještě chtít natírat emulzemi, nechoďte ☺

Pokud máte ale problém, či si jen chcete dopřát kvalitní servis, doporučujeme vyhledat maséra zdravotního. Masér zdravotní, získal své vzdělání v kvalifikačním kurzu o rozsahu 500 hodin a ve své provozovně se pyšní certifikátem Ministerstva zdravotnictví ČR, které ho k výkonu profese opravňuje. Masírovat může v nemocnicích, lázních, hospicích, soukromých zařízeních či sám na sebe, zdravé i nemocné klienty.

Ke zdravotnímu masérovi se již klienti nechodí hladit, ale řešit konkrétní problém. Doporučujeme pídit se po osobních doporučeních a zkušenostech klientů před Vámi. Takový odborník se dále vzdělává v oboru takže často najdete v jeho nabídce manuální lymfodrenáž, indickou masáž snéhan, taping (pevný, pružný, kinezio, lymfo, aku..), měkké a uvolňovací techniky, práce s dětmi atd. tak, aby nabídka byla komplexní a klientovi se dostalo pomoci.

Tady čekejte ceny vyšší, neboť i kvalita je rozdílná. Využijeme příměru s autem – umytí v myčce Vás vyjde na 150 – 200 Kč. Započatá hodina práce v autoservisu začíná na 500 Kč. Fábii Vám opraví za 500,-/h. Za Octavii už dáte 700,-/h a za Superba? Začínáme na 1000,- Kč...

Pokud chcete svému tělu dopřát fundovanou péči, doporučujeme zohlednit i fakt, že cena odráží vlastní, osobní hodnotu maséra. Během terapie ho čeká tvrdá fyzická práce. Musí investovat do svého zdraví, dalšího vzdělání, platit nájem prostor, mít své vybavení a používat kvalitní masážní prostředky.

Aliance masérů slouží ke sdružování masérů a zpětné vazbě pro Vás, masírované. Snažíme se, aby všichni naši členové dosahovali adekvátní kvality a Vám, klientům, se dostalo žádané a odpovídající péče a pomoci. Inspirovat se můžete v seznamu našich členů.

Mgr. Albína Komárková

Publikováno: 19.03.2018

Novinky

 13.06.2018|Seminář sebeobrany v Ostravě

 Nová hodnitící kritéria pro udělení značky kvality

 20.04.2018 13:00|Zasedání výboru AMZ ČR z.s. v Ostravě (zápis)

 24.02.2018|2. ples masérů a terapeutů v Ostravě

 13. - 14.01.2018|Práce s fasciemi (20% sleva)

 01.12.2017 13:00|Zasedání výboru AMZ ČR z.s. v Ostravě (zápis)

 22.11.2017 17:30|Jóga special

EET od 1.6.2018

EET

Tričko a vesta aliance

Tričko aliance 200,- Cena: 300,- | Členové: 200,-

Vesta aliance Cena: 660,- | Členové: 560,-

Ksiltovka aliance Cena: 300,- | Členové: 220,-


Seo servis
Milan Možiešík, 01.06.2016