LOGO

Aliance Masérů Zdravotnických ČR z.s.

Proč Aliance masérů zdravotnických ČR?

Chcete-li se stát řádným členem naší aliance a využívat tak všech výhod, které aliance nabízí, stačí se registrovat a uhradit roční členský příspěvek. Více informací naleznete zde.

Jste-li již členem aliance, nejprve se přihlašte.


Proč AMZ, proč se sdružovat a vyvíjet nějakou činnost. Na tyto otázky je jednoduchá odpověď.

Tuto organizaci založil 2. dubna 2001 Stanislav Flandera s tím, aby obhajovala zájmy masérů tak, jak je to například u fyzioterapeutů, právníků či lékařů.

V současné době řešíme EET, OSA, INTEGRAM, GDPR, petici a jiné. Pokud si tuto petici z 1. 5. 2016 přečtete, uvědomíte si, že v okamžiku, kdy se nám podaří prosadit myšlenky v ní obsažené, bude nutné ukázat a doporučit ty nejlepší maséry v České republice a říci lidem, kde se nechat opečovávat, kde tu péči budou mít nejlepší.

Důležité je:

ad A) prosadit tuto petici ve vládě (nutných 40.000 podpisů),

ad B) ukázat lidem, kam se mají se svými především pohybovými problémy obrátit.

Je nutné znát tuto petici a uvědomit si o co v ní jde!!! Chceme vytvořit konkurenční prostředí a tím zvýšit kvalitu práce. A to je ad C), což je i důležitý finanční aspekt, viz petice.

Tímto se zvýší mnohonásobně kredit AMZ ve společnosti. Ukazujeme cestu alternace, cestu konkurenční, cestu zlepšení kvality regeneračních i rehabilitačních služeb. Cestu spolupráce s lékaři a zdravotními pojišťovnami. Proto jsme vytvořili pravidla pro udělování hvězdy kvality, a to je ad D)

Když dva dělají totéž – nemusí to být totéž!

Proč není totéž, být sportovně rekondiční masér, zdravotní masér nebo fyzioterapeut. Krásně o tom píše paní Albína Komárková ve svém článku (zobrazit článek). V první řadě je to vzdělání.

V indikaci může být zahrnuto cvičení s fyzioterapeutem, elektroléčba, cvičení v bazénu, vodoléčba a mnoho jiných léčebných procedur, mezi něž patří i zdravotní masáž.

Ve školících osnovách fyzioterapeutů však není zahrnuto studium alternativní medicíny. Ani nemůže být, protože nepatří do zdravotnictví. Proto nevidíte, zatím v nemocnicích na pokojích, léčbu jako je například aromaterapie, moxování, muzikoterapie, EVS, reiki a mnoho jiných terapií. Chybí alterance, chybí jin-jang.

Spousta fyzických problémů vzniká v psychice a naopak. Lékařská věda to pojmenovává psychosomatické problémy a tyto problémy věda často řeší pomocí medikamentů. Neřeší však příčinu problémů, ale důsledek! Spojení zdravotní vědy s alternativními postupy ve spolupráci s lékaři, to je cesta pro zdravotní maséry. Je třeba, aby se vzdělávali a posouvali své možnosti.

Proto chceme, aby ti maséři, kteří si chtějí sáhnout na čtyři, nebo dokonce na pět hvězd, měli:

 1. Vyšší masérské vzdělání – zdravotní masér, což patří do zdravotnictví.

 2. Uměli diagnostikovat a v případě pochybností uměli říci klientovi: jdi k lékaři, je nutné další vyšetření.

 3. Hodně tělesných problémů vzniká tím, že se lidé nehýbou, nebo mají špatné pohybové návyky, špatně sedí, chodí, atd. Řešením je začít s nimi cvičit, správně cvičit, získat akreditaci cvičitel jógy nebo cvičitel zdravotní tělesné výchovy, nebo obojí.

 4. Získat další akreditace, mezi které by měly patřit: lymfomasáž, snéhan, thajská masáž, měkké techniky, uvolňovací techniky, tejpování a jiné.

 5. Mít skvěle vybavenou masérnu, to znamená více možností postupů práce než u masérů mobilních. Proto mobilní maséři nemohou dosáhnout na 4, až 5, stupeň kvality. (Přirovnání: V sanitce se také nedají dělat velké operace.)

  Masérský stůl ovládaný hydraulikou, aby i starší klienti se nemuseli namáhavě dostávat na lehátko.

  Mít vedle masérny relaxační místnost, kde si klienti mohou odpočinout s možností meditace – řešení psychických problémů, propojeno s aromaterapií, muzikoterapií apod.

  Samozřejmostí je práce s teplem, teplý olej, předehřev, k tomu je třeba však mít vaničku nosičů tepla, nebo jiné tepelné nosiče a teplou místnost.

 6. Kdo chce pět hvězd, automaticky musí mít na internetu svoji webovou stránku, kde má kompletní nabídku. (Zpětná vazba na AMZ.)

  Další možnosti léčby mohou být: sauna, parní lázeň, magnetoterapie, přístrojová lymfodrenáž, infračervená poduška, suché uhličité koupele a jiné.

 7. VYSVĚTLENÍ:

  Měl jsem a mám náročné učitele, mezi které patří Stanislav Flandera, Eva Hrubá, MUDr. Dylenský a jiní, kteří mne učili stále posouvat své možnosti. Nekonečný příběh, stát se člověkem, který se neustále učí, má v sobě pokoru a úctu k získaným vědomostem a lidskému zdraví.

  Tato kritéria posuzování kvality jsem dělal dle mých zkušeností, podle sebe. V mnoha hlediscích, po konzultacích s kolegy z výboru AMZ, jsem i ubral, aby byly dosažitelné. Je třeba této práci propadnout se vším všudy. Investovat svůj čas, peníze do vzdělávání, vybavení masérny a práce s lidmi! Pak zjistíte, že už nestačí masérna, ale potřebujete si pronajmout tělocvičnu a začít lidi učit správně se hýbat a meditovat v duchu jin-jang a říkat jim – dle slov mého učitele Stanislava Flandery – „Pokud se nebudu starat sám o sebe, kdo se o mě postará? Pokud se nezačnu start teď, nebude zítra pozdě?“.

Milan Možiešík

Publikováno: 20.03.2018

Novinky

 13.06.2018|Seminář sebeobrany v Ostravě

 Nová hodnitící kritéria pro udělení značky kvality

 20.04.2018 13:00|Zasedání výboru AMZ ČR z.s. v Ostravě (zápis)

 24.02.2018|2. ples masérů a terapeutů v Ostravě

 13. - 14.01.2018|Práce s fasciemi (20% sleva)

 01.12.2017 13:00|Zasedání výboru AMZ ČR z.s. v Ostravě (zápis)

 22.11.2017 17:30|Jóga special

EET od 1.6.2018

EET

Tričko a vesta aliance

Tričko aliance 200,- Cena: 300,- | Členové: 200,-

Vesta aliance Cena: 660,- | Členové: 560,-

Ksiltovka aliance Cena: 300,- | Členové: 220,-


Seo servis
Milan Možiešík, 01.06.2016